0

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatil hazırlıkları da başladı. Ancak bebekli aileler için bu hazırlıklar çok daha geniş kapsamlı olmak durumundadır. Çünkü bebek için gerekli malzemelerin de hazırlanması ve seyahate çıkarken alınması gerekiyor. İlk defa bebekle tatile çıkacak olanlar için de bazı önerilerde bulunacağız. Hemen göz atmaya başlayın. 

Araba Koltuğu Çok Önemli!

Tatile çıkmadan önce hazırlamanız gereken öncelikli eşyanız oto koltuğu olmalıdır. Bebeklerin hem konforlu hem de  güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için araç içerisinde mutlaka oto koltuğunun da bulunması gerekiyor.  Bu ürünler bebekler için özel olarak tasarlanıyor ve onların güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak her türlü detay tasarımlara kazandırılıyor.  Böylelikle ufak sarsıntılarda bebeğin zarar görmesinin önüne geçilmiş oluyor. Dolayısıyla mutlaka  oto koltuğunu yanınıza almanız gereklidir. Eğer henüz bir araç koltuğu temin etmediyseniz Chicco marka ürün modellerini gözden geçirebilirsiniz. Bu markanın oto koltuğu modellerinin joker.com.tr adresinden uygun fiyatla temin edebileceğiniz bilgisini de aktaralım.

Seyahat Süresini Önceden Hesaplayın!

Eğer bebek ile seyahat edecekseniz işinizi şansa bırakmamanız gerekiyor. Bu nedenle hazırlıklarınızı eksiksiz bir şekilde yaparken aynı zamanda seyahat süresini de hesaplamanız çok büyük bir önem taşıyor. Tatil yapacağınız yere ulaşmak için kaç saat yolculuk yapacağınızı biliyor olmanız gerekir. Bu süre zarfında bebeğinizi kaç defa beklemeniz gerektiğini, kaç defa alt değişimi yapmanız gerektiğini de hesaplayabilirsiniz. Bu doğrultuda yanınıza almanız gereken malzemeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız mümkün olacaktır. Seyahat için uygun olan biberon ya da alt değiştirme örtüsü gibi malzemeleri de bebek çantasına ekleyebilirsiniz. Ancak kaç saat yolculuk yapacağınızı bilmiyorsanız bu durumda malzeme hazırlığı konusunda da zorlanabilirsiniz. Dolayısıyla öncesinde seyahat süresini hesaplamanız hazırlıklarınızı daha kolay yapmanıza olanak tanır.

İhtiyaç Molasını Bebeğe Göre Ayarlayın!

Yol boyunca kaç defa ihtiyaç molası vereceğinizi de önceden planlamanız daha rahat seyahat etmenizi sağlar.  Ancak ihtiyaç molası zamanlarını bebeğinize göre belirlemeniz daha doğru olacaktır. Özellikle bebeğini uyku saatlerinde mola vermek yerine uyanık olduğu saatlerde mola vermeniz en doğru seçenek! Bebeğin beslenme saatlerinde mola vermeyi tercih edebilirsiniz. İhtiyaç molalarının ne kadar süreceğini önceden hesaplasanız da bu zaman dilimleri her zaman uzayacaktır. Çünkü mutlaka ekstra ihtiyaçlar devreye girer ve bu nedenle molalar da her zaman planlanandan daha uzun sürer. 

Bebek Arabasına İhtiyacınız Olacak!

Bebeği ile ilk defa tatile çıkacak olanların en çok yaptığı hata bebek arabasını yanlarına almamak oluyor. Oysa en çok ihtiyaç duyacağınız malzemelerden biri bebek arabalarıdır.  Tatil boyunca gezmek isteyeceksiniz bebeğinize sürekli olarak kucağınızda taşımanız hem sizi yorar günde bebeğinizin rahat etmesini engeller. Bu nedenle mutlaka bebek arabasını da yanınıza almanız gerekiyor. Seyahat için uygun olan travel sistem Chicco bebek arabası modelleri bu noktada ailelerinin imdadına yetişiyor.  Özellikle seyahat için tasarlanmış olması travel sistem bebek arabalarının çok daha kullanışlı olmasını da beraberinde getiriyor. Markanın bebek arabası modellerini daha yakından incelediğimizde ne demek istediğimizi de anlayacaksınız. Joker.com.tr adresinde bu ürün çeşitleri oldukça geniş bir seçenek yelpazesi eşliğinde beğeniye sunuluyor. Fiyatlar yıl boyunca makul seviyede tutuluyor ve aynı zamanda bebek arabaları için cazip ödeme seçenekleri de sunuluyor. Bu nedenle aileler yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmadan da travel sistem bir bebek arabasını kolaylıkla satın alabilir. Bu arada güneşlikli bir modeli seçmeyi de unutmayın. Çünkü tatil boyunca bebeğinizi güneşten korumanız gerekecek. 

Bebek Bezi Ve Biberonu Kolay Ulaşılabilir Bir Yerde Bulundurun!

Aracınızla seyahat ederken bebek bezi ya da biberon gibi malzemeleri kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yerde tutmanız önem taşıyor. Bu malzemeleri bagaja koymak yerine araç içerisinde taşımanız durumunda acil ihtiyaçlarda ekstra olarak mola vermenize gerek kalmaz. Böylelikle tatil yapacağınız yere çok daha kolay ulaşmış olursunuz. Bu arada yanınızda mutlaka ıslak mendil gibi sıklıkla kullanılan malzemelerden de bulundurmayı ihmal etmeyin. Yol boyunca en çok ıslak mendile ihtiyacınız olacağını belirtelim.

Mama Sandalyesini Yanınıza Alın!

Çoğu zaman mama sandalyesinin gidilen restoranlarda bulunduğunu bilen ebeveynler  tatile çıkarken yanlarına bu eşyayı almayı ihmal ediyor. Ancak gün içerisinde sürekli olarak mama sandalyesine ihtiyacınız olacak ve gittiğiniz her yerde bu eşyayı bulamayabilirsiniz.  Özellikle otellerde konaklayacaksanız sınırlı sayıda mama sandalyesi olacağını ve dolayısıyla bu ihtiyacınızın karşılanamayacağını bilmeniz gerekiyor. Sonuç olarak yanınızda mutlaka almanız gereken malzemelerden biri de mama sandalyeleridir. Kompakt bir tasarıma sahip olan bir hafif olması nedeniyle kolaylıkla taşınabilen Chicco mama sandalyesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kalitesini kanıtlamış bir markanın  ürünleri arasından tercih yapmanız seçtiğiniz mama sandalyesini uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar. Joker.com.tr adresinde bu markanın ürünlerini ekonomik bir alışverişle satın alabilirsiniz. Bu internet sitesinde seyahatler için kullanıma uygun olan tüm bebek malzemeleri geniş bir seçenek yelpazesi eşliğinde beğeniye sunuluyor. Siteye uğradığınızda diğer bebek malzemelerini de gözden geçirmeyi unutmayın.

Tavsiye:  Çocuklar için engel yok

Like it? Share with your friends!

0
Emirkan Damar

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir