0

Herkesin iki yanağında yanak yağ yastıkçığı vardır. Yanakların tam ortasındadır. Bu yağ yastığı yüzünüzün şeklini negatif etkiler. Bişektomi, yanak görünümünü düzelttiği için çene çizgisini anında inceltir ve şekillendirir. Tombul yanaklara sonsuza kadar veda etme zamanı!

Yuvarlak yüzlü birçok insan, saygı görmekte ve bir otorite figürü olarak muamele görmekte zorluk çekiyor. Daha olgun bir yüz görünümüne sahip olmak, insanların sizi daha ciddiye almasına ve otorite konumlarında daha güvende hissetmenize yardımcı olabilir.

Bukkal yağ yastığı, yanak içinde bulunan özel bir yağ cebidir. Aşırı yanak yağı, çok dolgun, bebeksi bir görünümle sonuçlanır. Bukkal yağı, yüz kasları arasında yer alan, yüzün her iki tarafında bulunan derin bir yağ kütlesinin devamıdır. Yüzün diğer yapılarından kolayca ayrılır ve alt yüz dolgunluğunu azaltmaya yardımcı olmak için mükemmel bir çıkarma hedefidir. Yüze daha belirgin bir görünüm vermek için yaygın olarak geliştirilmiş olan üst yanak yani elmacık kemiği yağ yastığından çok farklıdır.

NEDEN BİŞEKTOMİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Aşırı yanak yağı, yüze çok sık olarak tombul veya “bebeksi” görünümü veren bir özelliktir. Bukkal yağ, aşırı veya düşük yüz yağına sahip birçok kişi de vardır, bu kişiler de durum ile ilişkili görünümden mutsuzdur. Quartz Clinique’de bişektomi, daha ince yüz hatları ile sonuçlanan daha hafif yüz dolgunluğunu azaltmanın basit ve etkili bir yoludur. Prosedür, yüz şeklini kare veya kutu görünümünden daha keskin ve çekici bir “V” veya “kalp” şekline dönüştürür. Bişektomi fiyatlarını öğrenmek için ekibimize ulaşabilirsiniz…

BİŞEKTOMİ PROSEDÜRÜ HAKKINDA

Bişektomi sedasyon veya toplu işlem olduğunda lokal veya genel anestezi altında yapılabilen çok basit ve hızlı bir işlemdir. Anestezi seçimi ve ameliyata yaklaşım hastanın tercihine ve aynı anda başka işlemler yapılıp yapılmadığına göre yapılır. Bişektomi, tek başına 60 dakikadan az sürebilen bir işlemdir. Tek başına veya diğer herhangi bir prosedürle aynı anda yapılabilir. Tecrübeli ellerde yanak yağlarının alınması çok basittir. Bişektomi fiyatları ve kombine edilebilir estetik prosedürler için Quartz Clinique’e ulaşabilirsiniz…

Bölgeyi uyuşturduktan sonra doktor ağız içinde yanakta küçük bir kesi yapacak ve çok hızlı bir şekilde bukkal yağ yastığını bulup çıkaracaktır. Bir kez izole edildiğinde, yanak yağı, çevresindeki diğer yapılarla minimal bağlantısı olduğu için yanaktan “dışarı çıkar”. Diğer yanak yapılarından çok izole olduğu için, yüzdeki diğer yapılara müdahale edilmeden yanak yağı kolayca alınır. Doktor, mükemmel miktarda yağın alınmasını sağlamak için büyük özen gösterir: rafine ve ince bir görünüm vermek için yeterli, ancak yüzün içi boş görünmemesi için de dikkatli yapılmalıdır. Yağ alındıktan sonra kesi eriyen dikişlerle kapatılır ve işlem tamamlanır.

Bişektomiye İhtiyacım Var mı?

Bişektomi kozmetik bir işlemdir tıbbi olarak gerekli değildir. Yüz yapısından memnun olmayan kişiler yanak bölgesindeki yağ aldırma işlemini tercih edebilirler. Hiç kimse bir başkasını memnun etmek için ameliyat olmamalıdır. Sağlıklı ve ideal kiloda olan hastalar işlem için uygun adaylardır.

Bişektomi Ne Kadar Güvenlidir?

Her ameliyatta olduğu gibi bişektominin de riskleri vardır. Olası riskler arasında kanama, hematom, enfeksiyon, derin ven trombozu, kalp ve uyuşukluk, anestezi riskleri, yüz kaslarında zayıflık ve diğer komplikasyonlar bulunur. Zaten ince bir yüzünüz varsa, yanak yağınızı aldırmamalısınız. Sadece yanaklarınızın sıska veya içi boş görünmesine neden olur. 

BİŞEKTOMİ SONRASI

Bişektomi prosedüründen iyileşme, günlük yaşamınız üzerinde minimum etki ile çok kolaydır. Yanakta reçetesiz satılan ilaçlarla kolayca tedavi edilebilen küçük bir şişlik ve minimum ağrı olabilir. İşlemden hemen sonra yanak konturunda bir iyileşme göreceksiniz, ancak nihai sonuç, şişlik azaldıkça sadece sonraki günler ve haftalar içinde iyileşmeye devam edecektir. İlk birkaç günden sonra herhangi bir diyet veya aktivite kısıtlaması yoktur ve tüm hastalar normal rutinlerine dönerler.

Tavsiye:  Büyükşehir ekipleri fırtınada teyakkuzdaydı

Like it? Share with your friends!

0
Emirkan Damar

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir