0

Sağlıkla ışıldayan bir cilde ulaşmanın en temel kuralı temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilttir. Yaşın ilerlemesi, yaşam tarzındaki farklı değişiklikler, stres gibi birçok nedenden kaynaklı cilt problemleri oluşabilir. Bu problemleri en aza indirmek, canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için cildin nem açısından doğru beslenmesi gerekir. Peki nemlendirici nedir? Diyorsanız hemen detaylara geçelim.

Nemlendirici, en basit anlamıyla cildin su ihtiyacını karşılayan cilt bakım ürünüdür. Cilt bakımının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Cildin bariyerini güçlendirerek cildi dış etkenlere karşı korur ve oluşabilecek cilt problemlerini en aza indirgemeyi sağlar. Nemlendiricinin genel olarak faydaları ise;

  • Cildin esnekliğini arttırır.s
  • Çizgi, kırışıklık gibi yaşlılık belirtilerini en aza indirger.
  • Leke probleminin azalmasını sağlar.
  • Kuruluğu azaltır.
  • Cildi yumuşatır ve rahatlatır.
Tavsiye:  Türk Otağı’nın İlk Konuğu Büyükelçi KUBANIÇBEK Oldu

Belirttiğimiz gibi her cilt neme ihtiyaç duyar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tercih edeceğiniz nemlendiricinin cilt tipinizle uyumlu olmasıdır. Bu doğrultuda siz de her ciltle uyumlu olarak geliştirilen Avene ürünlerini tercih edebilirsiniz. Gelin birlikte inceleyelim…

Avene Hydrance Aqua Gel

Antioksidan içerikli nemlendirici jel kremdir. Cilde detoks etki sağlar. Formülündeki Cohederm kompleksi ile nemi cilde hapseder. Hafif jel yapısı cildi yağlandırmaz, kolay emilim sağlar. Cilde doğal bir parlaklık ve canlılık kazandırır. Tüm cilt tipleriyle uyumludur.

Avene Tolerance Extreme Emulsion

Karma ve hassas ciltler için özel olarak hazırlanmıştır. İçeriğinde bulunan termal su cildi nemlendirir ve yatıştırır. Geliştirilmiş formülü cildin doğal nem seviyesini korumayı destekler. Emülsiyon yapısı cilde kolayca emilim sağlar.

Tavsiye:  Başkan Şimşek Pazarcı Esnafına İş Gömleği

Avene Hydrance Riche

Kuru ciltler için nemlendiricidir. İçeriğinde bulunan Karite yağı cildi nemlendirir ve besler. Termal su formülü ciltteki hassasiyeti yatıştırır ve cildin nem bariyerini güçlendirir. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.

Siz de tüm nemlendirici ürünlerini Dermokozmetika sitesinden inceleyebilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, kapıda ödeme ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0
Emirkan Damar

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir