0

Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, Selam-Tevhid soruşturması kapsamında hakkında çıkarılan yakalama kararı ve ağır müebbet istemi sonrası 53 gündür aranıyor. Soruşturmayı yürüten savcılara göre Dumanlı, FETÖ terör örgütünün gibi çalışıyordu. Gülen’in talimatlarını örgüt üyelerine ulaştırmak ve örgüt kurgusu hakkında kamuoyu oluşturmakla yükümlüydü.

Paralel Devlet Yapılanması’nın (PDY) ”Selam-Tevhid” soruşturmasında kumpas yaptığına  ilişkin yürütülen soruşturma  kapsamında hakkında ”darbeye teşebbüs etmek” ile ”silahlı terör örgütü kurmak ve yöneltmek” suçlarından yakalanma ve gözaltı kararı çıkarılan eski Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın 53  gündür arandığı ortaya çıktı.Dumanlı’nın 18 Eylül’deki yakalama kararından sonra, 5 Ekim’de genel yayın yönetmenliğinden istifa ettiği belirlendi. Ağırlaştırılmış müebbet ve 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle aranınca  kayıplara karışan Dumanlı, FETÖ/PYD terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in talimatlarını örgüt üyelerine iletmek ve  örgütün hedefleri doğrultusunda kamuoyu yaratmak ” ile suçlanıyor.

Adli Kontrolle Kurtulmuştu

Dumanlı, 2009’da Tahşiye kumpası soruşturması kapsamında 14 Aralık 2014’te gözaltına  alınmış, 18 Aralık’ta hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrolle serbest bırakılmıştı.Dumanlı, 5 ekim ise Zaman gazetesi genel yayın yönetmenliğinden istifa etmişti.

 


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir