Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse mesajında: “Annelik karşılıksız sevginin bir diğer adıdır. Hangi yaşta olursak olalım karşılarında hep çocuk olarak kaldığımız en yüce varlık annelerimizdir. Türkiye’mizde ne yazık ki nüfusun yarısını oluşturan, hayatı birlikte var ettiğimiz kadınlarımızın toplumsal yaşamda adı yoktur. Bugün Türkiye’de milyonlarca kadın işsiz, eve hapsedilmiş bir konuma sürüklenmiştir. Kadına dayatılmak istenen rol, “evinin hanımı” olmasıdır.

Kadına yönelen şiddet ise neredeyse artık “sıradan”  adli bir olaydır. Bu tablonun sorumlusu; AKP iktidarıdır. Ortak talebimiz; diline, dinine, rengine, etnik kimliğine bakılmaksızın daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlüktür. Gün birlik ve beraberlik içerisinde daha fazla demokrasi, daha fazla insan halkaları, daha fazla hak ve özgürlükler ve daha müreffeh, yaşanabilir bir Türkiye için mücadele günüdür.

 

Tavsiye:  Gözde alerji mevsimi başladı, kaşımayın

Bunun için en büyük görev yine ülkesinde ve tüm dünyada barışı inşa edecek biz kadınlara düşmektedir. Çağdaş uygarlık yolundan hiç ayrılmayan, Türkiye’mizi ve onun değerlerini yükselten kadınlarımız başta olmak üzere, tüm annelerin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir