0

Göğüs estetiği uygulaması kadınların göğüslerinin estetik açıdan istendiği şekilde olmasıdır. Belli bir kısım ise kadın göğüslerinin ufak olmasından yakınırken, bazı kadınların ise bir kısmı iri olmasından, kimisi de sarkmış göğüslerden memnun değildir. Bu nedenle de kendilerine duydukları memnuniyet azalır, yaşamlarında çok daha mutsuz hissederler. Bu sorunlar nedeniyle de dış görünümlerine estetik olarak olumsuz yansımalar gerçekleşirken fonksiyonel sorunlar da yaşatır. Aynı zamanda ruhsal durumları da olumsuz etkilenir. Bu nedenle bu sorunların ortadan kaldırılması için göğüs estetiği uygulaması gerçekleştirilmektedir. Göğüs üzerinde gerçekleştirilen uygulamalar, göğüs küçültme uygulaması, göğüs büyütme uygulaması ve de göğüs dikleştirme uygulaması yapılır.

Göğüsler kadınlar için işlevsel ve de sosyal anlamlar yüklenmiş bir organlardır. Bu nedenle de her bir kadın göğüslerine önem verir. Göğüsler vücutta belirgin bir şekil oluşturması sebebiyle, vücuda estetik bir dış görünüm kazandıran önemli değerlerdendir. Türkiye’nin de en çok yaptırılan estetik ameliyatlarından birisidir.

Göğüslerin Güzel Görünmesi Adına Uygun Ölçüler

Göğüslerin sahip olduğu doku vücut hatlarından çok farklı yere koyulamaz. Göğüsler bir kadında boy, kilo, kalça ile omuz genişliğiyle beraber değerlendirmeye alınmalıdır.  Harika göğüslere sahip olunması durumunda bile, göğüslerin beden hatlarıyla uyumsuz bir biçimde olması güzel görünmelerine mani olacaktır. Bu problem ise kişide memnuniyet eksikliğine sebep olacaktır. Göğüslerin şekli ise matematiksel halde tarif edilemez. Bu yüzden de estetik cerrahlar göğüs estetiklerinde göğüslerin şahsına özel şekline kavuşmasını hedefler. Burada yalnızca bilgisini ve de deneyimini değil, hayal gücünü, bu mevzuda ki sanatsal yeteneğini de ön plana çıkarmaları önemlidir.

Göğüs Estetiği Uygulamasında Yaş Kısıtlaması

Kadınlarda özellikle de ergenlik dönemiyle beraber başlayan meme dokusunda meydana gelen bu gelişim yaklaşık olarak on sekiz yaşında tamamlanır. Bu nedenle de on sekiz yaşından sonra gereken durumlarda göğüs estetiği uygulamaları rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Ameliyat planlaması ise göğüslerin, kadının psikolojisini hiçbir şekilde olumsuz etkilenmesine, dalga konusu olmasına, vücutta bir ağrı ortaya çıkartmasına, sutyen izlerine, meme yüzeyinde mantar ya da pişik oluşumlarına, solunum faaliyetinin zorluklarına sebep olması durumunda da en kısa zamanda yapılması gerekmektedir. Bu durumda hastaların göğüs estetikleri ertelenmeden uygulanabilmektedir. Konu hakkında bilgi almak ve uygulamasını yaptırmak için İzmir’in ünlü estetik doktoru Ufuk Bilkay’dan randevu alabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir