Evimi neden ilaçlatmalıyım?

Lisanslı bir haşere ilaçlama uzmanı, sadece kimyasalları uygulamaktan çok daha fazlası için eğitim almıştır. İlaçlama sorumlusu, evinizde istilaya neden olan çevresel faktörleri denetleme konusunda uzmandır. Üreme alanları ve giriş noktalarını nasıl ve ner ede kontrol edeceğini bilir. Sorunun kapsamını bildiğinden, en uygun ilaçlama yöntemini seçmenize yardımcı olur.

Konut haşere kontrolünde kullanılan ilaçlama yöntemleri çoğu hastaneler, restoranlar, kafeler ve gıda üretim tesislerinde de kullanılmaktadır. Bir kimyasal arıtma gerekirse, bir haşere kontrol uzmanı, en etkili olduğu alanlarda, yalnızca ilaçlama için gereken minimum miktarı kullanacaktır. İlaçlamalar, anında etki yaratacak şekilde tasarlanmıştır ve ayrıca sürekli koruma sağlar.

Bir haşere ilaçlama uzmanı, tecrübe ve bilgi birikimine dayanarak, haşerelerin eve erişim noktalarını engellemek veya nem seviyesini kontrol etmek gibi, sorunları önlemek veya en aza indirmek için ne yapmanız gerektiğini konusunda tavsiyelerde bulunur.

Evim ne sıklıkta haşere kontrolünden geçmeli?

Genel olarak, karınca ve diğer zararlılar için yılda bir yapılan bir inceleme, haşere istilasının gelişmesini en aza indirmenin en iyi yoludur. Haşere ve çevreye bağlı olarak, daha düzenli kontroller gerekebilir.

Haşere ilaçlamasının maliyetleri nelerdir?

İlaçlama fiyatlandırmaları, haşere türüne ve istila düzeyine bağlı olarak değişecektir. Haşere kontrol şirketlerinin çoğu size standart bir haşere ilaçlaması için bir fiyat verecektir. Ancak, bu fiyatın tam olarak neleri kapsadığını anladığınızdan emin olun.

Ne tür ilaçlama yöntemleri kullanılıyor?

İlaçlama seçenekleri arasında tozlar, jeller, macunlar, yemler, granüller ve spreyler bulunur. Kullanılan uygulama türü; haşere türüne, istila şiddetine ve problem alanına erişim ile belirlenir. Bazı durumlarda birden fazla ilaçlama tipi gerekebilir.

Haşere kontrol spreyleri çocuklarım ve evcil hayvanlarım için güvenli midir?

Uzmanlaşmış bir ilaçlama şirketi, sadece sertifikalı, en güvenli, en yeni ve tamamen test edilmiş ürünleri kullanır. İlaçlamalar ayrıca hastanelerde, okullarda, çocuk bakım merkezlerinde, gıda üretiminde ve diğer birçok hassas durumda kullanıldığı için genel olarak insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde üretilir.

Evde çok küçük çocuklar, hamileler, alerjisi olanlar ya da astım hastası olanlar bulunuyorsa ilaçlama sırasında evde bulunmamaları istenebilir.

Haşere ilaçları kokulu mudur?

Genellikle hayır. Çoğu ilaçlama ürünü kokusuzdur.

Evim ilaçlandıktan sonra hala yaşarsam ne yapmalıyım?

Toplam yok etme işlemi birkaç gün sürebilirse de ilaçlama sayesinde haşerelerde ciddi bir düşüş görülecektir. Bazı ilaçlar haşereleri kendine çekmek için tasarlandığından, canlıların ilaca doğru hareket ettiğini görmeniz beklenmedik bir durum değildir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir