0

Işıklar Holding, kripto parası Işıklar Coin’i (ISIKC) dördüncü bir borsaya daha açıyor. ISIKC, Türkiye saatiyle 2 Aralık günü saat 23:00’te, dünyanın en büyük ilk 25 kripto para borsası içinde yer alan LBank’ta işleme açılacak.

Tuğla, ambalaj ve döküm ana iş kollarındaki faaliyetleriyle Türkiye’nin önemli holdingleri arasında yer alan Işıklar Holding, yerli kripto parası Işıklar Coin’i (ISIKC) yeni bir borsaya daha açtı. Işıklar Enerji ve Yapı Holding’in bağlı ortaklığı Bulgaristan merkezli Işıklar Software and Technology EOOD’nin ihraç ettiği ilk kripto para ISIKC; Paritex, Fatbit ve Cointiger’dan sonra bu kez de Coinmarketcap’e göre işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan LBank kripto para borsasına giriyor. ISIKC 2 Aralık 2021 Türkiye saatiyle 23:00’de işlem görmeye başlayacak.

Tavsiye:  Allianz Türkiye’nin sigorta sektöründe inovasyonu destekleme ve startupların girişimlerini hızlandırma hedefiyle başlattığı HackZone Scale Up Accelerator tamamlandı

Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, “ISIKC’nin günlük işlem hacmi 1 milyar USD’nin üzerinde dev bir borsaya açılması, kripto paramızın gelişmesi açısından son derece memnuniyet verici bir gelişme” diye konuştu. 

“Dördüncü borsaya da girmiş olduk”

 “Hedeflerimiz hem yeni yatırımlarla hem de farklı finansman stratejileriyle büyümeye devam etmek” diyen Işık, şu açıklamayı yaptı: “Geçen yıl mart ayında devreye aldığımız Işıklar Coin’i, önce bayilerimiz için bir sadakat programına dönüştürdük. Daha sonra grup dışı diğer şirketlere de açmaya başladık. 2020 Mart ayında başlayan Işıklar Coin uygulamamız, bayilerimize indirim sağlayan bir sadakat kartı gibi çalışıyor. Şimdiye kadar üç ayrı kripto para borsasında işlem gören ISIKC, 2 Aralık tarihi itibarıyla dördüncü borsaya da girmiş oldu. Artık Türkiye’de Paritex, Uzakdoğu borsasında Cointiger, ABD'de ise Fatbit’te vardık, bunlara işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan LBank da eklendi” dedi.

Tavsiye:  Egeli yaş meyve sebze ve mamulleri ihracatçıları Cumhuriyetin 100. Yılında 1,5 milyar dolar ihracat hedefi koydular

Işıklar Holding; Çemaş, Niğbaş, Işıklar Tuğla, Işıklar Ambalaj gibi sektöründe öncü firmaları bünyesinde bulunduruyor ve toplam bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir