0

Nakliyecilik sektöründe büyük değişim Kanal İstanbul’ un hemen yanı başında hayata geçiyor. Avrupa’ nın en büyük lojistik merkezi olacak proje için bütün çalışmalar hızla devam ediyor.

Yurt içinde hizmet veren tüm nakliyecileri bir araya getirmek amacı ile kurulan Yurt İçi Nakliyeciler Derneği, sektörün sorunlarını sektör mensupları ile paylaşmak, çözümlere birlikte ulaşmak ve yenikleri hayata geçirmek için tek çatı altında toplanmıştır. Şu anda YND’ ye üye 316 firmanın yakın zamanda 1000 üye firmaya ulaşması hedeflenmektedir.

Dernek üyelerini sektörün yalnızca bir bölümünden seçerek değil nakliye, komisyoncu, kamyoncu, organizasyon ve depolama birimlerinden temsilciler ile güçlü bir kadro kurarak hizmet vermeyi amaçlamaktadırlar.

YND Başkanı Sedat Hakan Karataş tarafından düzenlenen lansmanda Kanal İstanbul ‘ un hemen yanında inşa edilmesi planlanan Avrupa’ nın en büyük lojistik üssünün tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Düşünülen lojistik merkezi için takribi 150 dönüm civarı alana ihtiyaç bulunmaktadır. İçerisinde gümrük, tır garajları, antrepolar, soğuk ve sıcak hava depoları ve sosyal alanlarında bulunacağı modern bir tesis inşa edilmesi ön görülmektedir. Başlangıç maliyeti olarak 300 milyon $ civarında bir bütçe ayrılması planlamaktadır.

Ayrıca, her konunun dijital olarak çözümlendiği günümüzde YND olarak çağın gerekliliklerini yerine getirmek ve sektöre ivme kazandırmak amacıyla oluşturdukları yeni yazımla müşteriler ile firmaların her türlü kontrolünü, çözümünü, şikâyetini hızlı bir şekilde takip edeceği ve çözümleyeceği bir program hayata geçirilmiştir. Yakın zamanda sektör mensuplarına ücretsiz olarak dağıtımının yapılabilmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir.

Çalışmalarını kapsamları bir şekilde ilerletmeyi hedefleyen YND , e–taşıma ile ilgili tüm Türkiye’ de kullanılması planlanan taşımacılık hizmetinin de çok yakın bir zamanda lansmanını gerçekleştirecektir.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir