0

israil gazzeİsrail ordusundan yapılan açıklamada, dünden bu yana, direniş gruplarıyla girilen çatışmalarda 3’ü ağır olmak üzere 7 askerinin yaralandığı belirtildi. Son 24 saatte öldürülen asker sayısının 27’ye yükseldiği ifade edildi. Açıklamada isimleri daha önce açıklanan 7 askerin yanı sıra 2 askerin daha adı açıklandı. Çatışmalarda ölen 2 askerden birinin Keskin Nişancı tarafından vurulan askerin kıdemli başçavuş Oded ben Sira (22) olduğu duyuruldu. Diğer öldürülen askerin ismi ve rütbesinin ise daha sonra açıklanacağı bildirildi.
ÖLDÜRÜLEN 7 ASKERİN İSMİ

İsrail Ordusu daha önceki duyurusunda, 7 askerin adını açıklamıştı. Gefen Tabur Komutanı Dolev Kidar (38), Golani Tugayı Komandosu Tal Yifrach (21), Golani Tugayı Komandosu Yuval Dagan (22), Komando Nadav Goldmacher (23), Kuzey Gazze Operasyon Komutanı Baynesain Kasahun (39), Teğmen Yuval Heiman (21), Teğmen Jordan Ben Simon (22)’un öldürüldüğünü ilan etmişti.

İSRAİL KABUL ETTİ: BİR ASKERİMİZ KAYIP

Haaretz’in haberine göre, İsrail ordusu, Pazar günü Şicaiyye’de saldırıya uğrayan bir zırhlı araçtaki yedi İsrailli askerden altısının cesedine ulaşıldığını ancak bir askerin kayıp olduğunu açıkladı.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir