0

Balonlar çocukların en sevdiği oyun türlerinden biridir. Bunun dışında çeşitli organizasyonlarda ve çeşitli partilerde farklı türlerde balon kullanılıyor. Bu balonlar küçük bir parça halinde alınıp şişirildiğinde çok fazla yer kaplıyor. Ve süslemelerin ana temasını oluşturuyor. Günümüzde birçok organizasyonda bulunan balonlar her türlü organizasyona da uygun üretiliyor. Bu balonlar organizasyondan sonra çocuklara dağıtılarak çocuklar da mutlu ediliyor.
Uçan Balon Nedir?
Uçan balon diğer balonlardan biraz farklıdır. Diğer balonlarda şişirmek için balona hava üfleniyor. Bu şekilde şişirilen balon hava kütlesinden ağır olduğu için balon havada fazla yükselmiyor ve havada fazla dayanamayarak zemine düşüyor. Fakat uçan balon şişirilmek için içine helyum katılır. Helyum havadan daha hafif bir madde olduğu için bu balonlarda yer çekimine meydan okuyor. Eğer ucuna bir ip takılarak tutulmazsa balon yükselebildiği kadar yükselecektir. Fiziki olarak diğer balonlarla aynı görüntüye sahip olsa da uçan balonların uçuş özelliği diğerlerine göre farklıdır.

Dilek Balonu

Uçan balonların en çok kullanıldığı şekillerin başında dilek balonu yer alır. Bu balon altına bir mum yakılarak havaya bırakılır. Birçok organizasyonda yüzlerde dilek balonu havaya bırakılır ve bu balonlar sayesinde gökyüzü şölen havasına dönüşür.

Doğum Günü Balon Süsleme

İnsanların yılda bir kere kutladığı bu özel doğum günü partilerine süsleme olmazsa olmazdır. Doğum günleri evde veya farklı bir mekanda yapılabilir. Doğum günü günler öncesinden ayarlanarak farklı şekillerde organizasyonlar yapılır. Bu organizasyonların ortak noktası da süslemedir. Hangi yaşta oluşa olsun herkes bu günde mutlaka bir balon süsleme yapar. Fakat çocukların doğum günü partilerinde bu süslemeler diğerlerine göre biraz daha fazla abartılı olur.

Bayramlarda Okul Süsleme

Okul süslemeleri çocukların en çok sevdikleri etkinliklerin başında gelmektedir. Okul süslemelerinde veya sınıf süslemelerinde çocuklar 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi bayramlarda okullarını ve sınıflarını süslemektedirler. Fakat artık bu süslemeleri planlı bir şekilde yapan ve bir organizasyon şirketi olan esin balon web sitesinde bulmanız mümkündür. Esin balon okul bayrak süslemelerini, uçan balon, okul tül süsleme gibi birçok hizmeti vermektedir. Oldukça da uygun fiyatlar sunmaktadır. Bu site okul süslemelerinden, açılışa, mezuniyet töreninden tüm balolara kadar firma tüm müşterilere kaliteli ve uygun fiyat hizmeti vermektedir. Açılışlarda, bayramlarda okul süslemelerinde, mezuniyet gibi tüm etkinliklerde gösterişli ve şık bir görüntü olmasını istiyorsanız esin balon web sitesinden ulaşabilir ve arayıp fikir alabilirsiniz. Site oldukça kaliteli ve güvenilir bir sitedir.

Özel Günlerde Süsleme

Özel günlerde eşinize, sevgilinize küçük sürprizler yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Uçan kalpli balonlarla eşinizin, sevgilinizin kalbini küçük sürprizlerle çalabilirsiniz. Yıl dönümleriniz de, sevgililer gününde, doğum günlerinde tüm özel günlerde kalpli balon, folyo kalp balon, uçan balon gibi tüm balon çeşitlerine esin balon web sitesinde bulabilirsiniz. Uçan balon satın alıp eşinizin, sevgilinizin kalbini kazanabilirsiniz. Sitede sadece balonlar değil, kalpli güller, kalpli sarkık süsler, kalpli minderler, seni seviyorum aşkım köpükleri gibi birçok ürün bulunmakta ve uygun fiyatlarda her çeşit ürün bulmanız mümkündür. Firmada evlilik teklifi, sevgililer günü süslerini sitede uygun fiyata almanız mümkündür. Eşinize, sevgilinize sürpriz yapmak istediğiniz zaman odayı süslemek istediğinizde uygun tüm malzemeler sitede mevcuttur. Uçan balon ile ilgili istediğiniz her şeye mevcut siteden ulaşabilirsiniz.

Folyo Balon

Folyo balonlar diğer balonlara göre daha parlak bir renge sahiptir. Bu balonlar malzemesi folyo olduğu için bu ismi almıştır. Folyo balonlar çok farklı organizasyonlarda ve partilerde kullanılır. Özellikle balonlarla mesaj verilmesi gereken yerlerde daha çok bu balonlar kullanılır. Bunun en büyük sebebi bu balonların daha dikkat çekici balon olmasıdır. Doğum günlerinde doğum günü kutlanan kişinin yaşı yine folyo balonlar ile belirtilir. Bu balonlar daha çok sayı ve rakamlar şeklinde üretilir. 23 Nisan egemenlik ve çocuk bayramı gibi önemli günlerde bu balonlar yardımı ile 23 Nisan harf ve rakamları okul duvarlarına sık sık yazılır.
Folyo balonlarda şişirilerek yer üst tarafta bulunur. Buradan şişirme yaptıktan sonra şişirilen alan küçük bir ip ile bağlanır. Genellikle asılması için üst tarafında bir bölme de bulunur. Esin balon sitesinden istediğiniz renk ve ebatlarda folyo balona ulaşabilirsiniz. Folyo balonlar için özel üretim siparişi de verebilirsiniz.

Baskılı Balonlar

Baskılı balon genelde kutlamalarda ve açılışlarda kullanılır. Kutlamalar olarak doğum günü kutlamalarında çocuklar için balonların üzerine çizgi film karakterlerinin baskıları bulunur bunun yanı sıra düğünlerde de baskılı balon kullanılır. Açılışlarda genelde mağaza açılışlarında mağazanın logosu için baskılı balonlar tercih edilir. Baskılı balonları internet üzerinden ya da mağazalarda satışı yapılmaktadır. Baskılı balon özellikle çocukların ilgisini çektiği için birçok çeşidi bulunmaktadır. Özellikle 23 Nisan, 19 Mayıs gibi milli törenlerimizde bayrağımızı baskılı balonlarda görmek mümkün kırmızı balon üzerine beyaz ay yıldız yada beyaz balın üzerine kırmızı ay yıldız olarak baskı yapılır, ki bu tür törenlerde görsel açıdan da büyük önem taşımaktadır. Baskılı balonlar günümüzde artık sadece açılışlar, bayramlar yada doğum günleri için değil düğün merasimleri, aftır partiler, baby shower, kına geceleri gibi davetlerde de sıkça kullanılır

Meşale

Meşalenin bulunması milattan öncesine kadar dayanıyor. Eski çağlarda insanlar hem aydınlanma hem de ısınma için melale kullanıyordu. Olimpiyatların ilk dönemlerinde olimpiyatların başlangıcında olimpik dağında ateş yakılır ve bu ateş meşaleler yolu ile şehirde turnuvaların yapıldığı alana getirirlerdi. Bu şekilde şehirdeki herkes olimpiyatların başladığını anlardı. Meşalenin spor hayatına girişi de bu şekilde oldu. Günümüzde tüm takımların taraftarları takımlarının maçlarında meşale yakıyor. Özellikle şampiyonluk kutlamalarında meşaleler taraftarlarının göz bebeğidir. İnsanları rahatsız etmeyen ve çeşitli renklerde duman üreten bu meşaleler kutlamaları da renklendiriyor. Meşalelerin ana malzemesi kömür tozudur. Bu kömür tozuna karıştırılan boya rengine göre farklı renkte duman çıkacaktır. Meşalelerin de en büyük özelliği farklı renklerde olmalarıdır. Farklı renklerdeki meşale dumanlarının karışımı daha güzel bir görüntü sağlar. Üretimi çok zor olan meşale çeşitlerine esin balon web sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Havai Fişekli Kutlamalar

Büyük kutlamalar için kullanılan en güzel ve en önemli araç havai fişektir. Havai fişekler yerden çok yükseğe fırlatıldığı için neredeyse tüm şehir tarafından gözlemlenir. Havai fişekler valilik veya kaymakamlık izni ile yapılan bir faaliyettir. Bunun sebebi de havai fişeğin yakılmasının uzmanlık gerektiren bir iş olmasıdır.
Ayrıca havai fişek organizasyonu yapılacak alanın da iyi seçilmesi gerekiyor. Havai fişek yakımın da fazlası ile kazalar da meydana geliyor. Bu kazalara mahal vermemek için esin balon gibi havai fişek organizasyonu yapan firmalar ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu firma havai fişek yakımı hakkında bilgilendirdiği gibi hangi çeşit havai fişeğin daha iyi ve uygun olacağını hakkında da bilgilendirme yapıyor.

Volkan

Düğün ve kına gecelerinde gelin ve damadın tören alanına gelirken yollarına yakılan ve ışık saçan volkanlar organizasyonlardaki en güzel giriş şeklidir. Volkanlar sayesinde gelin ve damadın düğün salonuna girişi daha gösterişli olur. Bu tür organizasyonlarda kullanılacak volkanları esin balon web sitesinden bulabilirsiniz. Site her türlü süsleme imkanlarının yanında kutlamalarda kullanılan havai fişek ve meşale gibi hizmetleri sunuyor.


Like it? Share with your friends!

0
Emirkan Damar

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir