Teknoloji

Apple, iPhone 14’ün tek bir özelliği için harcadığı para miktarını açıkladı

Eylül ayında bir aktiflik gerçekleştiren ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 ailesini tanıtmıştı. Bu akıllı telefonların en dikkat çeken …

Eylül ayında bir aktiflik gerçekleştiren ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 ailesini tanıtmıştı. Bu akıllı telefonların en dikkat çeken özelliği, uydu kontağı ile acil durum bilgisi verebiliyor olmasıydı.

Böylelikle kullanıcıların başına bir iş gelmesi durumunda, telefon çekmiyor olsa bile yetkililere bilgi verilmesi sağlanacaktı.

WebTekno’da yer alan habere göre; Apple artık, bu kıymetli özellik ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda hem bu sistemin kaç paraya mal olduğu hem de kullanıcılara ne vakit ulaşacağı açıklandı.

APPLE TAM 450 MİLYON DOLAR HARCADI!

Apple’ın resmi internet sitesindeki açıklamada, bu teknoloji için tam 450 milyon dolar harcandığı belirtiliyor. Şirket, bu paranın büyük bir çoğunluğunu Dünya alçak yörüngesinde onlarca uydu barındıran Globalstar isimli bir şirket için harcadı.

Globalstar da kendi uydularında iPhone 14 ile uyumlu çalışabilecek iyileştirmeleri yaptı ve dünya çapındaki tüm yer istasyonlarını, bu sisteme entegre etti.

Görsel: WebTekno

BU AYIN SONUNDA KULLANILABİLİR OLACAK

450 milyon dolar üzere önemli bir maliyetle hayata geçirilen özellik, bu ay sonu prestijiyle kullanılabilir olacak. Apple, özelliğin evvel ABD ve Kanada’da etkinleştirileceğini, sonraki süreçte de kapsamının genişletileceğini tabir ediyor.

Bu kadar kapsamlı bir teknolojinin ne kadar tesirli olacağını ise ilerleyen periyotlarda netleşecek.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

To Top