Teknoloji

Apple, siz farkında olmadan sizi takip ediyor olabilir

Son yıllarda bilhassa saklılık konusunda yaptığı yatırımları eserlerinin pazarlamasında öne Apple, bugün son derece çarpıcı bir tezle gündeme …

Son yıllarda bilhassa saklılık konusunda yaptığı yatırımları eserlerinin pazarlamasında öne Apple, bugün son derece çarpıcı bir tezle gündeme geldi. Bağımsız iki araştırmacı, Apple’ın kendi uygulamalarının iPhone ayarlarında tahlil paylaşma özelliğini kapattığınızda bile sizi takip etmeye devam ettiğini ortaya koydu.

Apple, tahlil datalarını paylaşmamayı seçseniz bile sizi takip ediyor olabilir:

Webtekno’nun haberine göre uygulama geliştiricisi ve güvenlik araştırmacısı Tommy Mysk ve Talal Haj Bakry, bilgileri paylaşma özelliğini kapatsanız bile sizi takip etmeye devam eden ‘birkaç uygulama’ tespit ettiklerini öne sürdü. Üstelik bu uygulamalar ortasında Apple’ın şu uygulamaları da yer alıyordu:

  • App Store
  • Apple Music
  • Apple TV
  • Apple Books
  • Apple Stocks

HER BİR DOKUNMA SÜRECİ KAYIT ALTINDA

Apple’ın kelam konusu bilgileri kullanma gayesi bilinmezken, en potansiyel emeli reklamlar konusunda daha yüksek kâr sağlayacak iyileştirmeler yapılması olarak görülüyor. Kullanıcıların nerelere daha fazla ilgi ölçtüğünün öğrenilmesi, reklamların yerleştirilmesinde büyük bir rol oynayabiliyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

To Top