Siyaset

HDP’li Buldan’dan Akşener’e ağır sözler: Nefret tohumları saçmaktan geri durmuyor

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla görüştükten sonra parti teşkilatını ziyaret eden Buldan, İnönü …

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla görüştükten sonra parti teşkilatını ziyaret eden Buldan, İnönü Caddesi’nde halka seslendi.

İktidarın HDP’yi baskı altına almak istediğini belirten Buldan, “HDP’yi kriminalize etmek, siyaset arenasının dışına itmek ve çalışmaktan mahrum bırakmak. Ancak gittiğimiz her yerde görüyoruz ki; halkımız kararlı, yürekli ve her yerde teveccühünü, samimiyetini ve kararlı duruşunu ortaya koyuyor. Kapatma davası; bir kumpas davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları için HDP’ye kapatma davası açtılar. Kobani, kumpas davasıdır. Türkiye’de bir periyot siyaset yapan, Türkiye’nin siyasetini belirleyen kıymetli aktivistleri, şu an o davada yargılıyorlar. Bu da AKP-MHP koalisyonunun HDP ve HDP geleneğinden ne kadar çok korktuklarının bir göstergesidir” dedi.

AKŞENER’E AĞIR SÖZLER

6’lı masaya ait de konuşan Buldan, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’e yönelik isim vermeden şunları söyledi:

“6’lı masanın bayan bir lideri var; her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine vazife edinmiş. Nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir bayan lider var. Bu 6’lı masadaki bayan liderin, son küme toplatısında yaptığı açıklamalar, bir kere daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir.”

Buldan HDP’nin demokrasi, insan hakları ve adalet çabası verdiğini, iktidarın ise ülkeyi kutuplaştırdığını tabir etti.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

To Top